Neden Televizyon Reklamı Vermeliyim?

televizyona reklam ver

Televizyon reklamı vermek ürün veya hizmetinizi büyük bir kitleye duyurmanın en kolay yollarından birisidir. Televizyon reklamları markanızın prestijini ve güvenilirliğini kanıtlayarak şirketinizin kurumsal kimliğini bir üst seviyeye taşır. 2019 yılı verilerine göre televizyon reklamları reklam piyasasının %48,1’ini kapsamaktadır. Buna alternatif olarak dijital yani sosyal medya reklamları %31 ile ikinci sırada, bunları %9,1 ‘lik bir yüzdeyle açıkhava reklamları takip etmektedir. Şüphesiz ki en yüksek paya sahip bu alanda markanızın tüketici ile buluşması satış rakamlarınızı çok yüksek oranlarda arttıracaktır.

Televizyon Reklamı Verirken Neye Dikkat Etmeliyim?

Bilindiği üzere televizyon reklamları pahalı fakat bir o kadar da etkili bir reklam yöntemi. Bu sebepten dolayı televizyondan satın aldığınız süreyi en etkili biçimde kullanmanız gerekmektedir. Reklam filminizin görsel ve işitsel hafızayı harekete geçirecek ve akılda kalıcı olacak şekilde kurgulanması çok önemlidir. Aynı zamanda kısa süre içerisinde mümkün olabildiğince kolay anlaşılır ve ürüne, markaya odaklı bir film çekilmesi gerekmektedir.

Reklam Filmi Diğer Kullanım Alanları

açıkhava reklamı ver

Dijital reklamcılığın gelişmesiyle birlikte çekilen televizyon reklamları yalnızca televizyonlarda yayınlanmamakta. Çekilen filmlerinizi youtube, blue tv, gibi diğer sosyal medya mecralarında da paylaşmanız mümkün. Açık hava reklamları da sizlere verdiğimiz diğer bir reklam türüdür. Tanıtım filmlerinizi açık hava reklamlarında da kullanmanız mümkün. İnsanların yoğunlukta olduğu Kadıköy, Beşiktaş gibi semtlerde açık hava bilbordlarında tanıtım filmlerinizin yayınlanması hizmetinizi bir çok müşterinin görmesini sağlayacaktır.

db reklam ajansı olarak sizlere televizyon reklam çekimi için profesyonel destek sağlamaktayız. Hemen bizimle iletişim kısmından iletişime geçerek randevu talep edebilirsiniz. Video yönetimi ve kurgu ekibimiz sizlerle iletişime geçerek markanız ve ürününüze en uygun reklam filmini çekmek için sizlere sunum gerçekleştirsin.

  4 comments
 • Mad Sparrow
  12 Nisan 2020

  It\’s bold not just sleek!

  • Mad Sparrow
   12 Nisan 2020

   Button, fold, shot, shapes – strong =)

  • Mad Sparrow
   12 Nisan 2020

   I want to learn this kind of boldness! Teach me.

 • Mad Sparrow
  12 Nisan 2020

  So fab and splendid!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir